مشکلات کلمه با ضرب و تقسیم

مشکلات کلمه با ضرب و تقسیم

در زیر مشکلات کلمات پول وجود دارد که از ضرب و تقسیم استفاده می کنند. دانشجو همچنین باید واحدهای واحد پول ایالات متحده از جمله سکه (سکه ، نیکل و غیره) ، سنت و دلار را درک کند.

1) جوی هر ماه 250 دلار درآمد کسب می کند. او در سال چقدر درآمد کسب خواهد کرد؟

پاسخ:

250 دلار x 12 = 3000 دلار

او در یک سال 3000 دلار درآمد کسب خواهد کرد.



دو) سوفیا می خواهد 14 پرتقال بخرد. قیمت پرتقال ها هر کدام 35 سنت است. هزینه 14 پرتقال چقدر است؟

پاسخ:

14 35 35 = 490 سنت یا 4.90 دلار



3) اگر 24 مداد به قیمت 5.28 دلار خریداری کرده اید. هزینه هر مداد چقدر بود؟

پاسخ:

24 ÷ 28/5 دلار = 0.22 دلار یا هر کدام 22 سنت



4) آنا سعی دارد پول خود را برای یک دوچرخه جدید پس انداز کند. او هر هفته 5.50 دلار پس انداز می کند. دوچرخه ای که وی می خواهد خریداری کند 88 دلار قیمت دارد. چند هفته طول می کشد تا پس انداز کافی برای خرید دوچرخه پس انداز کند؟

پاسخ:

88 ÷ 5.50 = 16

صرفه جویی در هزینه کافی 16 هفته طول خواهد کشید.



5) بنیامین به فروشگاه لباس رفت و یک پیراهن آبی به قیمت 18.45 دلار ، یک پیراهن قرمز با 22.18 دلار ، یک پیراهن سبز با 28.97 دلار خریداری کرد. متوسط ​​قیمت او برای یک پیراهن چقدر بود؟

پاسخ:

برای شکل گیری میانگین باید هزینه پیراهن و تقسیم بر تعداد کل پیراهن (که سه عدد است) را جمع کنیم.

$ 18.45 + 22.18 $ + 28.97 $ = 69.60 دلار کل هزینه

69.60 دلار ÷ 3 = 23.20 دلار.

متوسط ​​قیمت بنجامین برای یک پیراهن 23.20 دلار بود.



6) یک گالن گاز 2.90 دلار قیمت دارد. هزینه پر کردن ماشین با مخزن 15 گالن چقدر است؟

پاسخ:

$ 2.90 x 15 = 43.50 $



7) در فروشگاه دو اندازه شیشه کره بادام زمینی مشاهده می کنید. یک اندازه آن 23.96 اونس است و به قیمت 5.99 دلار فروخته می شود. اندازه دیگر 12.5 اونس است و به قیمت 3.00 دلار فروخته می شود. معامله بهتر در هر اونس کدام است؟

پاسخ:

قیمت هر اونس شیشه اول را مشخص کنید:

اونس 5.99 ÷ 23.96 = 0.25 یا 25 سنت در هر اونس

اکنون ، قیمت هر اونس شیشه دیگر را مشخص کنید:

اونس 3.00 ÷ 12.5 = = 0.24 یا 24 سنت در هر اونس

شیشه دوم معامله بهتری است زیرا در ازای هر اونس پول کمتری دارد.



8) صورتحساب در یک رستوران 38.00 دلار است. خدمات خوب بود ، بنابراین شما تصمیم می گیرید که 20٪ نوبت بدهید. مجموع جدید شامل نکته چیست؟

پاسخ:

ابتدا نکته را کشف کنید:

38.00 دلار x .2 = 7.60 دلار

روش دیگر برای فهمیدن این مسئله این است که اعشار را روی یک مکان حرکت دهید و مقدار را دو برابر کنید. این مقدار 3.80 80 2 دلار است که 7.60 دلار است.

بعد ، نکته را به صورتحساب اضافه کنید:

38.00 دلار + 7.60 دلار = 45.60 دلار



9) آلیس 18 پیچ پارچه خریداری کرد. هر پیچ 12 یارد پارچه دارد. یک حیاط پارچه 2.35 دلار قیمت دارد. چقدر پول همه پارچه ها برای آلیس تمام شد؟

پاسخ:

ابتدا بفهمید که هر پیچ پارچه چقدر هزینه دارد:

12 یارد بار 2.35 دلار برای هر حیاط = 12 x 2.35 دلار = 28.20 دلار هر پیچ

اکنون هزینه پیچ و مهره را در تعداد پیچ ​​و مهره خریداری شده ضرب کنید:

18 پیچ x 28.20 دلار = 507.60 دلار

آلیس 507.60 دلار در کل خرج پارچه کرد.



10) سه دوست هر ماه برای یک سال نظافت خانه 435 دلار درآمد داشتند. در پایان سال آنها پول را به طور مساوی تقسیم کردند. هر دوست چقدر برای سال درآمد کسب کرد؟

پاسخ:

ابتدا بفهمید که آنها در سال چقدر پول کسب کرده اند:

435 x 12 دلار = 5220 دلار

کل را بین سه دوست تقسیم کنید:

5220 ÷ 3 = 1740 دلار

هر دوست 1740 دلار درآمد کسب کرد.



درباره پول و امور مالی بیشتر بیاموزید:

امور مالی شخصی

بودجه بندی
پر کردن چک
مدیریت یک چک بوک
چگونه پس انداز کنیم
کارت های اعتباری
وام مسکن چگونه کار می کند
سرمایه گذاری
علاقه چگونه کار می کند
مبانی بیمه
دزدی هویت

درباره پول

تاریخچه پول
سکه ها چگونه ساخته می شوند
چگونه پول کاغذی ساخته می شود
پول تقلبی
واحد پول ایالات متحده
ارزهای جهانی
ریاضی پول

شمارش پول
ایجاد تغییر
ریاضی پایه پول
مشکلات کلمه پول: جمع و تفریق
مشکلات کلمه پول: ضرب و جمع
مشکلات کلمه پول: علاقه و درصد

اقتصاد

اقتصاد
بانک ها چگونه کار می کنند
چگونه بورس سهام کار می کند
عرضه و تقاضا
نمونه های عرضه و تقاضا
چرخه اقتصادی
نظام سرمایه داری
کمونیسم
آدام اسمیت
مالیات چگونه کار می کند
واژه نامه و اصطلاحات

توجه: این اطلاعات برای مشاوره های حقوقی ، مالیاتی یا سرمایه گذاری فردی مورد استفاده قرار نمی گیرد. همیشه قبل از تصمیم گیری مالی باید با یک مشاور مالی یا مالیاتی حرفه ای تماس بگیرید.
ریاضی >> پول و دارایی